Press "Enter" to skip to content

ИРЛ

Повик до граѓаните на Скопје: Помогни да ја истражиме урбаната мафија

Доколку живеете во некоја од десетте скопски општини, Ве молиме одговорете го овој прашалник и помогнете нѝ да ја почнеме борбата против корумпираните со цел…

Болсонеро, Трамп и Ердоган во топ три најкорумпирани лица за 2020

Меѓународното тело на истражувачки новинари, академци и активисти секоја година го избираат победникот за наградата за најкорупирана личност на годината. Оваа година во топ три…

Како Заев на голема врата протнува груевистички рецепт за медиумски поткуп

Новинарските и медиумските организации се противат на идејата на премиерот Зоран Заев да им се дозволи на општините и на нивните јавни претпријатија да трошат…