Press "Enter" to skip to content

Антикорупциска: Зибери може да биде разрешен од функција и во изборна кампања

Претседателката на Државната комисија за спречивање на корупција, Билјана Ивановска вели дека Арбен Зибери може да биде разрешен од функцијата директор на Центарот за јавно…

Благој Бочварски: Реката Брегалница ја загади фирма превозник во ТИРЗ зоната во Штип

„Лично бев на терен и го пронајдовме изворот на загадувањето во реката во еден од превозниците во ТИРЗ зоната, денеска попладне сооопшти штипскиот градоначалник“, Благој…

Порака од Заев до Камчев: Сите мора да бидат еднакви пред законот

„Секој е невин додека не се докаже вината. За господинот Орце Камчев како еден од бизнисмените кои се посилни во државата можам да зборувам од…

Муслиу: Пратениците се однесуваат како да се на пазар

„Ова денеска што се случува во Собранието, дебатата на кое ниво е сведена, е тажно“, кажа аналитичарот Алберт Муслиу за денешната дебата на собраниската седница…

WordPress Lightbox Plugin